Historia

Sponsorzy - historia.

przemysl_400To dzięki nim dwukrotnie przejechałem Alpy uczestnicząc w najsłynniejszym etapowym wyścigu na świecie. To dzięki nim startuję na najwyższej klasy sprzęcie. To dzięki nim mam możliwość regularnie brać udział w zawodach i rozwijać się w kolarstwie.

Na początku nie mogę zapomnieć o rodzicach, którzy jak pewnie dla większości byli pierwszymi „sponsorami” i to oni zaszczepili we mnie aktywny sposób spędzania czasu. Zabierali mnie na  wycieczki, a z tatą kupiłem pierwszą terenową oponę do mojego różowego składaka… Później kupiłem pierwszego górala - Oskara competition, a następnie Treka 4900, na którym wziąłem udział w moich pierwszych zawodach… a było to 10 maja 2003 roku.

Od kiedy poznałem się z kolarstwem, stało się moją pasją i sposobem na życie. W głowie rodziły mi się marzenia, do których starałem się dążyć. Chcąc je realizować i rozwijać się sportowo potrzebowałem większych nakładów finansowych. Postanowiłem poszukać pomocy z zewnątrz. Myślałem czym mógłbym zainteresować firmy. Na początek przygotowałem projekt koszulki, na której chciałem umieścić loga przyszłych sponsorów. Rozpocząłem poszukiwania, które długo nie przynosiły pozytywnych rezultatów, ale dzięki uporowi w końcu się udało.

Od 2006 roku, gdy rozpoczynałem studia na Politechnice Rzeszowskiej, w realizowaniu sportowych celów pomagają mi regionalne firmy. Pierwszymi sponsorami została firma RESGRAPH – wszystko dla biura i szkoły oraz Siłownia COOL-GYM, która udostępniała mi swój sprzęt do ogólnorozwojowych treningów zimą. W sprzęt zaopatrywałem się w sklepie FAN SPORT, najlepiej wyposażonym sklepie na Podkarpaciu. Oprócz dużych rabatów sklep Fan-sport pomaga mi w prowadzeniu rozmów z przedstawicielami firm rowerowych i w ten sposób organizuję sprzęt startowy i treningowy.

W kolejnych latach do grona wspierających mnie dołączyła firma GREINPLAST – chemia budowlana i drukarnia TPM. W 2007 roku pomagały mi również firmy: Marma Polskie Folie, Weron Dental i OPKG Rzeszow S.A. Loga sponsorów zamieszczałem nie tylko na stroju. Przygotowałem projekt reklamy na samochód, gdzie loga skomponowałem z ciekawymi zdjęciami i podobną grafiką, a całość wykonała drukarnia TPM.

rzeszw_xc_400Coraz lepsze wyniki spowodowały, że zainteresowałem swoimi startami różne media. Wiedziałem, że będzie to kolejny punkt, który przyciągnie sponsorów. Od tego czasu patronat medialny sprawują: Radio Eska, Radio Wawa oraz Radio Rzeszów, relacje z przygotowań i zawodów zamieszcza Gazeta Codzienna Nowiny, a telewizja Rzeszów chętnie zorganizuje programy telewizyjne. W Internecie oprócz informacji na stronie, pisałem relacje dla portalu MTBnews.pl oraz Bikeworld.pl.

 

Pierwsze zwycięstwa i kolejne firmy jeszcze bardziej motywowały mnie do ciężkich treningów. Mogłem wybierać bardziej prestiżowe wyścigi, aż uznałem, że jestem gotowy na realizację jednego z największych marzeń – udziału w najsłynniejszym etapowym wyścigu w kolarstwie górskim – Transalp. Głównym sponsorem wyjazdu w 2009 roku została firma SZiK – części samochodowe oraz Miasto Rzeszów. W znacznym stopniu pomógł mi też inne firm: finansowo – Resgraph i Greinplast, oraz sprzętowo – sklep Fan-sport pomógł przy zakupie roweru Cannondale, Bikeman wyposażył mnie w Kask i rękawiczki Giro, Sportkonsulting w pulsometr Polar CX 800 RS, firma Express w kampera, a w odżywki Nutraxx.pl. Stroje wykonała firma Sportgang, a inne reklamy Drukarnia TPM.

Dzięki tej pomocy wynik jaki wykręciłem w teamie z Arkadiuszem Cyganem – 25 miejsce w klasyfikacji generalnej i 18 na jednym z etapów – potwierdził fakt, że ciężka praca przynosi efekty.

ta_net_1_400W tym roku do grona sponsorów tytularnych, SZiK i Miasta Rzeszów, dołączyła firma Martombike, która przygotowała znakomitej jakości stroje na każde warunki. Na coraz lepsze wyniki wpłynęła poprawa regeneracji. Dzięki firmie Weron Dental korzystałem z urządzenia stymulującego mięśnie – elektrostymulatora SHAM oraz z uciskowych skarpetek SIGVARIS. W okresie przygotowawczym treningi odbywałem w Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie i na siłowni Cool-Gym. Po raz kolejny dzięki pomocy sklepu Fan-sport startowałem na topowym rowerze Cannondale Flash Team. Dodatkowo firma 7anna wyposażyła mnie w pedały crank brother 4ti, Harfa - Harryson w koła i buty Mavic Fury XC, Roweryjumar w płyn FRM, którym zalałem opony Schwalbe RocketRon od Formicki-bike.pl. Zacząłem również stosować nowe odżywki, o których napiszę w dziale Treningi.

Starania po raz kolejny przyniosły pozytywny rezultat – Wygrałem dwa cykle maratonów w Polsce, a na Transalpie zajęliśmy 14 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jaki będzie sezon 2011 okaże się niebawem, wierzę, że ciągle rosnąca forma jak i coraz szersza reklama jaką mogę zaproponować, zainteresują kolejne firmy. Dokładna oferta znajduje się w zakładce Współpraca. Chętnie przedstawię podczas spotkania szczegółową prezentację.

Na koniec chciałbym jeszcze raz wszystkim bardzo podziękować. Każde wsparcie pomagało mi w rozwoju i osiąganiu lepszych wyników. Cieszy mnie również zainteresowanie osób, które kibicują mi i trzymają za mnie kciuki. Naprawdę wiele to dla mnie znaczy i motywuje do cięższej pracy. Dziękuję!

Copyright © 2010 Piotr Sarna All rights reserved.