2012-04-21, 10:00Rzeszowski Maraton Rowerowy Cyklokarpaty.pl!!!

Zapraszam na Rzeszowski Maraton Rowerowy otwierający serię Cyklokarpaty.pl w Rzeszowie!

W niedzielę, 22 kwietnia, o godzinie 11:00 (MEGA i GIGA) i 11:30 (HOBBY) wystartują Cyklokarpaty.pl z Rzeszowskiego Rynku. Ulicą Słowackiego, a dalej ścieżkami rowerowymi wyjedziemy z miasta i na ulicy Rodzinnej nastąpi start ostry. Następnie trasa przebiega jak na załączonej mapie, opis trasy poniżej. Najpierw kilka podsumowujących, najważniejszych spraw:

  1. Dystanse zostały ostatecznie potwierdzone:

Hobby: 26km (450m przewyższenia)

Mega: 55km (1400m przewyższenia)

Giga: 79km (2200m przewyższenia)

http://connect.garmin.com/activity/169614819

  1. PEŁNE BUFETY (napoje i jedzenie) przedstawiają się następująco:

Dla HOBBY: 13 lub 18 kilometr. Oczywiście możecie zatrzymać się na dwóch.

Dla MEGA: 17 i 42 kilometr.

Dla GIGA: 17, 42, 61 i 66 kilometr.

Zdecydowaliśmy również o rozstawieniu dodatkowego BUFETU, tylko i wyłącznie z wodą i izotonikiem, na 32 kilometrze (po pierwszym podjeździe na Magdalenkę, na płytach).

Bufet na 17 (HOBBY 13) i dodatkowo 61 dla GIGA umiejscowiony będzie na polanie. Do wyjazdu na drogę asfaltową możecie wyrzucać śmieci, potem wjeżdżacie do lasu i tam jest to ZABRONIONE.

Bufet na 42 (HOBBY 18) i jeszcze raz na 66 kilometrze dla GIGA umiejscowiony jest na asfaltowym podjeździe. Śmieci wyrzucać można do końca asfaltu, ale oczywiście najlepiej do kosza na bufecie;)

  1. Meta maratonu umiejscowiona jest na ulicy Spacerowej (MAPA). Jest to meta lotna. Wasz czas zostaje tam zatrzymany. Od tego momentu przestajecie się ścigać, przestrzegacie przepisów ruchu drogowego itp. ale jedziecie dalej do Rynku (miejsca startu). Sugerowana trasa powrotu będzie oznaczona.

mapa_do_mety_640

  1. LIMITY. Dystanse wybieracie przed startem. Metę zamykamy o 17:00 zarówno dla MEGA, jak i GIGA.
  2. SPRINT. Na ulicy Słowackiego, od skrzyżowania z Grodzisko będziecie mogli rozpocząć Sprint do mety na Rynku. Szczegółowy Regulamin. Przypomnę, że w sprincie należy wystartować w ciągu godziny od przejechania mety na ulicy Spacerowej i nie później niż o 17:30. Sprint nie jest obowiązkowy, ale do wygrania jest ROWER!
  3. Przypominamy o tym, że wyjeżdżając z miasta po starcie honorowym (na Rynku) do startu ostrego ( na ul. Rodzinnej) poruszamy się za samochodem policyjnym około 20km/h. Bezwzględny zakaz wyprzedzania prowadzącego pojazdu!

 rzeszow_mapa_640

Opis trasy*:

Start honorowy na Rynku, przejazd za pojazdami policji do ul. Rodzinnej również honorowy. Oczywiście dotyczy to obydwu oddzielnie startujących grup. MEGA i GIGA rusza o 11:00, HOBBY o 11:30.

Dopuszczalna prędkość to 20km/h, nie wyprzedzamy się i nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji! Ulicą Słowackiego dojeżdżamy do Chopina, przecinamy ją i jedziemy wzdłuż Wisłoka ścieżką rowerową. Po przejechaniu tunelu pod ul. Powstańców Warszawy wyjeżdżamy ulicą Żeglarską na skrzyżowaniu z Hetmańską. Przejeżdżamy na drugą stronę Wisłoka, jadąc tylko dwoma pasami! Zaraz za zaporą skręcamy na ścieżkę rowerową i nią kontynuujemy jazdę do ulicy Kwiatkowskiego. Dalej ulicą Jachowicza i Malowniczą dojeżdżamy do Sikorskiego, w którą skręcamy w prawo i po kilkuset metrach skręcamy w lewo w ulicę Rodzinną, gdzie następuje start ostry. Dystans od Rynku do ulicy Rodzinnej to 8 kilometrów.

--------------

HOBBY, MEGA, GIGA.

Ulica rodzinną jedziemy około 1 kilometr, po czym żegnamy się z asfaltem i wjeżdżamy do lasku. Śmigamy singlami po lesie w górę i w dół. Dojeżdżamy do Asfaltu, skręcamy w prawo i jedziemy do góry. Od szczytu lekki zjazd, na którym nie zapominamy o tym, że jedziemy po drogach publicznych – trzymamy się prawej strony. Na krzyżówce skręcamy w lewo i po chwili wjeżdżamy w kolejną ciekawą i wymagającą sekcję w lesie. Ścieżkami i drogami polnymi dojeżdżamy do asfaltu, skręcamy w prawo. Zbliżamy się do pierwszego bufetu. Po nim wjeżdżamy w leśną drogę. Zjazd szybki, poprzecinany koleinami, uwaga! Drogą polną dojeżdżamy do asfaltu i tutaj następuję rozjazd. HOBBY w lewo. MEGA i GIGA w prawo. GIGA za drugim razem skręca w lewo (jedzie tylko pętlę HOBBY).

HOBBY – Na rozjeździe skręca w lewo i po chwili na krzyżówce znów w lewo i pokonuje lekki asfaltowy podjazd. Między domkami wjeżdża w polną drogą i zjeżdża do rzeczki, dalej po szutrze podjeżdża do drogi, na której łączy się z trasą MEGA.

MEGA i GIGA – za kapliczką skręca w lewo i zaczyna podjazd. Najpierw po płytach, potem szutrem i polną drogą dojeżdżamy do lasu, w którym czeka kolejna sekcja krętego singla. Uwaga. Wyjeżdżamy na asfalt i jedziemy do góry. Trochę wytchnienia na szczycie i skręcamy w lewo w kierunku chmielnika. Zjeżdżamy z asfaltu w lewo na szuter i nim kontynuujemy zjazd. Wyjeżdżamy na drogę w chmielniku i skręcamy w prawo. Na następnym zakręcie w prawo zjeżdżamy w kamienistą drogę w lewo. Do góry, ale z krótkim przerywnikiem, droga zmienia się w polną, trawiastą ścieżkę. Na szczycie jedziemy asfaltami i szutrami w kierunku Magdalenki i miejscowości Cierpisz. Rozpoczynamy szutrowy zjazd, który zmienia się w asfalt, ale po chwili skręcamy z niego w polną drogę w lewo. Jadąc nią w dół przejeżdżamy przez rzeczkę i rozpoczynamy polno-szutrowy podjazd z powrotem w kierunku Magdalenki. Na szczycie w prawo, chwile po płytach i skręcamy w lewo, jeszcze kawałek do góry po szutrze. Dalej długi spokojny zjazd wyboistą polną droga. Duże koleiny. Po wjechaniu na asfalt krótki podjazd i skręt w lewo w szuter. Szybki zjazd, z którego skręcamy w prawo i drogą polną, obecnie błotnistą dojeżdżamy do rzeczki. Dalej szuterkiem wypadamy na asfalt i po chwili skręcamy w prawo w sztywny asfaltowy podjazd. Po pierwszej ściance z lewej dojeżdża do nas trasa HOBBY i wspólnie kierujemy się do mety.

HOBBY i MEGA po połączeniu:

Droga szybko zmienia się w polną i dalej leśną ścieżkę. Na szczycie szuter, który znów zamienia się w asfalt i wyjeżdżamy na drogę ze Słociny do Chmielnika. Skręcamy w prawo i po chwili, obok przystanka ostro w lewo. Uwaga. Ścieżkami leśnymi jedziemy w dół, przekraczamy rzeczkę, krótki podjazd i znów w dół. Znów rzeczka, podjazd i w dół, rzeczka i podjazd… wyjeżdżamy z lasu, szuter i przecinamy asfaltową drogę (Słocina-Chmielnik). Asfaltem między domkami przecinamy kolejną drogę i szutrem zjeżdżamy do Matysówki. Wyjeżdżając na asfalt skręcamy w lewo i zaraz w prawo. Co prawda asfaltem, ale bardzo sztywnym podjazdem dojeżdżamy do szczytu Łanów. Skręcamy w prawo i po chwili znów w prawo, w polną drogę. „Serpentynką” zjeżdżamy do osiedla zalesie, ale 10 metrów po wjechaniu na asfalt skręcamy ostro w lewo i znów jedziemy polną drogą. Podjeżdżamy sztywną ścieżkę i na szczycie następuje rozjazd. HOBBY i MEGA w prawo. GIGA w lewo. GIGA dojeżdża do asfaltu, przecina go i wjeżdża na początkowy odcinek po podjeździe ulicą Rodzinną. Pokonuje jeszcze pętlę HOBBY.

Do mety – HOBBY i MEGA (a GIGA po dodatkowej pętli HOBBY) skręcając w prawo rozpoczyna ostatni zjazd polną drogą. Ostrożnie na koleiny i ostre ścianki, na których należy zachować ostrożność, żeby nie rozłożyć się przed metą:] po zjeździe skręcamy w lewo i po krótkim podjeździe następuje META.

---------

W tym momencie mamy zatrzymany czas Rzeszowskiego Maratonu Cyklokarpaty.pl. Możemy złapać oddech i spokojnie, przestrzegając wszystkich przepisów, udajemy się w kierunku Rynku. Sugerowana trasa będzie oznakowana. Poprowadzi Robotniczą, Strażacką do Kwiatkowskiego i ścieżką rowerową do zapory. Przejedziemy na drugą stronę Wisłoka i zjedziemy na ścieżkę rowerową, którą dojedziemy do parku na Olszynkach. Stąd spokojnie przekroczymy Chopina i Słowackiego udamy się w kierunku Rynku. Na odgrodzonym odcinku będziecie mogli wziąć udział w SPRINCIE do mety.

Startując o pełnej minucie pokonujecie wyznaczony odcinek ulicy Słowackiego i po skręcie na rynek finiszujecie do mety. Nagrodzone zostaną trzy najszybsze kobiety i trzej mężczyźni. Główną nagrodą jest ROWER!

*Trasa może zostać nieznacznie zmieniona przy mocnych opadach deszczu itp.

 Różne informacje na forum: http://dyskusje.cyklokarpaty.pl/viewforum.php?f=67 

Informacje: www.cyklokarpaty.pl


Wszystkie artykuły:

Mój podstawowy mikrocykl.
(2012-05-02, 20:00)
Mój podstawowy mikrocykl.
Aktualizacja 04.05.2012 godz. 10:00. W poprzednim newsie wspomniałem o kontuzji, ...
więcej
Kontuzja i pierwsze... pauzowanie.
(2012-04-29, 20:00)
Kontuzja i pierwsze... pauzowanie.
17 marca, wsiadając w pędzie do samolotu zostawiałem sporo tematów, ...
więcej
TVP Rzeszów - Aktualności - 21.04.2012
(2012-04-24, 20:00)
TVP Rzeszów - Aktualności - 21.04.2012
W sobotę, 21 kwietnia, w serwisie informacyjnym "Aktualności" telewizji TVP ...
więcej
Rzeszowski Maraton Rowerowy Cyklokarpaty.pl!!!
(2012-04-21, 10:00)
Rzeszowski Maraton Rowerowy Cyklokarpaty.pl!!!
Zapraszam na Rzeszowski Maraton Rowerowy otwierający serię Cyklokarpaty.pl w Rzeszowie! W ...
więcej
Ostatnia afrykańska przygoda.
(2012-04-10, 20:00)
Ostatnia afrykańska przygoda.
Podejmując w listopadzie decyzje odnośnie startu w Absa Cape Epic ...
więcej
„Od połowy wcale nie jest z górki” – „This is Epic 2”
(2012-04-02, 20:00)
„Od połowy wcale nie jest z górki” – „This is Epic 2”
Jesteśmy w połowie wyścigu, jak będzie wyglądał dalej? Trochę ulgi, ...
więcej
Copyright © 2010 Piotr Sarna All rights reserved.